Komunističtí kolaboranti mají zkišenosti

30. března 2009 v 13:18


Komunističtí kolaboranti mají zkušenosti

Podplukovník Jaroslav Šejvl byl náčelníkem Obvodní správy SNB na Praze 1. Velel zásahu při Palachově týdnu, snažil se i při zásazích proti demonstrantům v listopadu 1989, prostě snaživý soudruh náčelník. Nebál se nasadit svou kůži v "boji" proti třídnímu nepříteli a "odvážně" vytahoval demonstranty z davu, kopal do nich a mlátil je jako kdysi Jarda . A dnes? Byl povýšen na prokurátora a možná že právě on jednou bude stát proti vám a nakope vám tak jako dřív.
Pavel Přibyl: bývalý poručík, bývalý člen KSČ, bývalý velitel roty pohotovostního pluku SNB, to dotáhl ještě dál. Stal se šéfem úřadu vlády .Tento nepostradatelný muž exministra vnitra Grosse ještě 28.10.1989 se svými hochy surově seřezal účastníky pokojné manifestace občanů při výročí založení našeho státu. O brutalitě zákroku později svědčili lékaři, kteří ošetřovali jeho oběti. Stanislav Gross však tvrdil, že se ničeho zlého nedopustil, protože prošel i prověrkami včetně prověrky Národního bezpečnostního úřadu. Pozoruhodné bylo, že v případě pana Přibyla nevadilo ani jeho podnikání s bývalým kapitánem StB
Oldřichem Loukotou. Úředníkům Národního bezpečnostního úřadu byly tyto skutečnosti známy a proto prověření nedoporučili, avšak v Přibylův prospěch zasáhl sám ředitel této instituce Tomáš Kadlec, který dal pokyn k udělení prověrky. Přibyl nakonec rezignoval "dobrovolně " a vrátil se do služeb policie.
Ředitel NBÚ Tomáš Kadlec je jedním z hlavních viníků infiltrace bývalých policejních struktur na citlivá mocenská místa současné policie, dokonce i parlamentu. Bez prověrky u NBÚ, nebylo možné, aby se bývalí estébáci a problémoví policisté dostali na vysoké posty státní správy, nemohli by se seznamovat s tajnými a citlivými informacemi. Právě prověrkami NBÚ se vždy zaštiťoval bývalý ministr vnitra Gross při jmenování svých mužů na klíčová místa na ministerstvu, či u policie. Pokud by NBÚ pracoval nestranně, nemohl by vykonávat svou funkci ani jeden z nedůležitějších Grossových náměstků.
Petr Ibl bývalý předseda poslaneckého klubu ČSSD absolvoval za komunistů policejní školu a před revolucí pracoval jako bachař v Ruzyňské věznici. Byl ve straně, byl jí oddaný a dokonce mířil na post náměstka ředitele věznice. Z té doby měl plno kamarádů z řad zkompromitovaných policejních důstojníků, či estébáků. Tehdy to bylo přirozené, protože do Ruzyňské, či Pankrácké věznice putovali političtí vězni a byli tam ještě vyslýcháni.
Ibl prošel polistopadovými prověrkami celkem hladce i když se ozvalo několik bývalých vězňů, kteří poukazovali na jeho předlistopadové působení ve věznici. Přes různé názory na jeho oddanou službu pro komunisty, nelze tvrdit, že patřil do stejné kategorie grázlů jako Přibyl, či Bajer. Nikde jsem však nevypátral, že by jakkoliv protestoval proti nedůstojným podmínkám socialistického vězeňského systému.
Iblovo angažmá u vězeňské služby však nebylo jediným škraloupem na jeho minulosti. V polovině devadesátých let, kdy ještě nemohl pomýšlet na kariéru ve státních službách se musel živit jako běžný občan. Pracoval ve společnosti Transport Trading Servise a jeho blízkým spolupracovníkem byl bývalý důstojník komunistické StB major Jaroslav Vondruška. Prověrku NBÚ však dostal bez problémů a možná s Vondružkou spolupracuje dodnes. Samozřejmě nelze tvrdit, že když někdo dělal bachaře za Husáka a nebo se v práci stýkal s důstojníkem StB, že by nemohl dostat prověrku NBÚ, ale u naprosté většiny uchazečů o toto osvědčení, bez kterého se dnes neobejdou ani podnikatelé, chtějí-li pracovat s citlivými komoditami, byly kontakty s bývalými příslušníky StB rizikem, kvůli němuž osvědčení od NBÚ nedostali.
Do parlamentu to dotáhl i bývalý bachař Josef Vondružka poslanec za KSČM. Těsně po okupaci spřátelenými vojsky začal studovat "vysokou školu" SNB a v roce 1972 nastoupil jako bachař do sboru nápravné výchovy v Minkovicích, které byly za normalizace postrachem politických vězňů.
Vondružka byl znám mezi vězni svou hrubostí a brutalitou. Na výprask od vzpomíná dodnes mnoho vězňů. Vladimír Hučín (píši o něm na jiném místě) dostal pendrekem od Vondružky za to, že se k němu přiblížil blíže než na předpisové tři metry.Vychovatel Vondružka mu udělil více než padesát trestů (většinou se jednalo o samotku). Hučín dostal také od Vodružky trest za to, že měl čepici na hlavě jinak, než považoval za správné Vonružka. Pendrekem vychovával i Jiřího Grundoráda.
Odsouzený Jiří Wolf byl za trest zavřený na zvláštním oddělení kde jej dozorci byli každý den. Na Vondružkovy výprasky vzpomíná dodnes. Po sametové revoluci v roce 1989, která měla takovéto zrůdy odstranit ze státních služeb, se stal major Vondružka profesionálním politikem KSČM.
Ještě dál než Vondružka to dotáhl spolupracovník StB a člen Lidových milicí (ozbrojená složka KSČ) Josef Tošovský, který to dotáhl až na předsedu vlády. Jak se to mohlo přihodit? Jednoduše. Tichošlápek Tošovský cudně tajil své členství v KSČ, nepřiznal se ani k Lidovým milicím a zatajil i svou spolupráci s StB. Oblafnul tím všechny včetně Vácůava Havla, který ho do funkce protlačil po pádu vlády Václava Klause. Tošovský sice nikoho nemlátil pendrekem, ale pro okupanty byl svou loajalitou a zapáleností pro věc mnohem přínosnější. Dnes se o své činnosti před rokem 1989 odmítá bavit.
Plukovník Václav Jakubík to u policie za ministrování Stanislava Grosse dotáhl až na náměstka policejního ředitele, ale s prověrkami měl velké problémy, neboť ještě v roce 2000 spolupracoval v detektivní kanceláři E.T.I. s někdejším vysokým důstojníkem StB Miroslavem Čemusem. Z tohoto důvodu se prověrka stále protahovala a ministr Gross proto povolovat Jakubíkovy stále nové a nové výjimky. Nakonec zasáhl sám ředitel NBÚ a ukončil tento podivný stav. Na jeho pokyn byla Jakubíkovi prověrka udělena. Dnes pracuje plukovník Jakubík na místě ředitele policie v Mostu a vše je v naprostém pořádku.
A Tomáš Kadlec ? Ten musel nakonec z místa ředitele NBÚ odejít. Podivné prověrky na politickou objednávku, či za peníze prosákly na veřejnost natolik, že si toho všimla i BIS a na přímý pokyn ředitele Růžka nasadila do Kadlecova úřadu svého agenta. Soud vydal povolení k odposlechu podezřelých osob, které BIS monitorovala. Tajná služba tak sledovala celkem osm podezřelých. V první řadě ředitele NBÚ Tomáše Kadlece, bezpečnostního ředitele Martina Hejla a šéfa lobystické agentury Crane Andreje Surňaka. Surňak nebyl vybrán náhodou. Jeho agentura zajišťovala pro ČSSD volební kampaně. Jeho lidé vymysleli "upřímnou kampaň" s usměvavým Grossem (kdo si dnes na ni vzpomene?). Za nemalé peníze sehnal stádo umělců na čele s Helenkou Vondráčkovou, kteří byli ochotni lákat voliče ve volbách do Senátu a krajských zastupitelstev. Surňak je v tomto oboru mistrem. Ve službách pro sociální demokraty se velmi sblížil se Stanislavem Grossem. Pro stále sílícího Grosse začal dělat i jiné vlivové akce do kterých se nikdo nehrnul a nebo neměl tolik kontaktů. Tak se stalo, že byly odposlechnuty i hovory ministra vnitra se Surňakem. A na těchto rozhovorech celá tajná akce ztroskotala. Oficiálně se uvádí, že omylem počítače byly odposlechy zaslány místo na BIS do policejní protidrogové centrály a malér byl na světě. Policejní president Kolář informoval svého šéfa o omylu a nastal poprask. Gross dělal, že o ničem nevěděl a ani netušil o co se jednalo. Stěžoval si, že je tajnými službami odposloucháván. Než se všechno vysvětlilo, celá akce na odhalení podivných praktik NBÚ byla provalena. Jiná verze ovšem tvrdí, že Grossovy odposlechy neposlal počítač omylem jinam, ale něčí prst na klávesnici policejního počítače. Následovala aféra, vzájemné obviňování, které se přeneslo na půdu vlády. Jednalo se prakticky o mocenský boj mezi špičkami ČSSD. Zatímco Tomáš Kadlec byl "chráněncem" ministra vnitra, Martin Růžek byl zase pod ochranou tehdejšího předsedy vlády Špidly. Nakonec vše utichlo a oba ředitelé rezignovali na svá místa. Každému kdo se jen trochu zajímal o tento boj dvou vlivných státních institucí bylo jasné, že to byl jen vynucený tah oběti nižších šarží v bitvě těžkých vah Špidly a Grosse. Jak to dopadlo už víme. Nakonec vyhrál Stanislav Gross, ale ani Vladimír Špidla nepřišel zkrátka a byl následně Grossovou vládou postrčen na místo komisaře Evropské unie. Jenže kostlivec z odposlechů se vynořil znovu. Ředitel BIS Martin Růžek poslal tehdejšímu premiérovi Zemanovi podrobnou zprávu, kterou znal i místopředseda vlády Špidla. Skončila v šuplíku a nikdy se ani v užším vládním kruhu neprojednala.
Jedním z Přibylových podřízených mlátiček byl i jeho kamarád Petr Hanzl, kterého si přivedl na Ministrerstvo vnitra v době kdy se stal ředitelem kanceláře ministra Grosse. Když se z neschopného ministra stal neschopný premiér, povýšil i Hanzl na funkci vrchního ředitele ministerstva vnitra.
Poté co vyplula na povrch jejich minulost a lidé začali demonstrovat před úřadem vlády, začal Pavel Přibyl svalovat odpovědnost za mlácení lidí na své podřízené, tedy i na Hanzla. Prý jednali proti jeho rozkazům. Hanzla obhajoval tehdejší ministr vnitra Bublan tvrzením, že sice sloužil u Pohotovostního pluku SNB, ale nikoho moc nemlátil.
Por. Jan Slezák parťák Pavla Přibyla z pohotovostního pluku. Rovněž bývalý člen KSČ, bývalý velitel roty mlátiček, které rozháněly demonstrace v roce 1989. Za svou brutalitu byl vyšetřován policií podobně jako Pavel Přibyl. Za ČSSD to ale dotáhl až na pražského radního.
Ani jeden z nich dobrovolně neodstoupil, ani jeden z nich ani na okamžik nezapochyboval o svých morálních a odborných kvalitách k výkonu takovýchto vysokých postů. Pomyslel by si někdo z vás, když jste v listopadu 1989 stáli na náměstích proti těmto policistům, že za patnáct let nebudou zavrženi jako odporní komunističtí pacholci, ale naopak za vlády ČSSD povýší a budou prakticky na nejvyšších postech policie a na Úřadu vlády?
Podobných kvalifikačních předpokladů pro úspěšnou kariéru u policie, či soudů bych mohl uvést desítky. Vím, že to není radostné čtení, protože lidé jsou spíše nakloněni číst pozitivní informace, ale pro vysvětlení současného stavu orgánů činných v trestním řízení to nutné je.
Po roce 89 byly všechny předpoklady k morální očistě policejních sborů, byla šance je i kádrově obměnit a začít prakticky od nuly. Proti tomu stál druhý názor, který zastával tehdejší ministr vnitra Sacher, který tvrdil že nelze všechny najednou vyhodit a začít s novými nezatíženími lidmi, protože by to destabilizovalo bezpečnostní situaci v zemi. Později vyšlo najevo, že i on spolupracoval s StB. A stejný argument převážil i při jmenování neodvolatelných soudců. Byly sice zřízeny různé komise, které měly eliminovat policisty a soudce, kteří zneužívali svého postavení až příliš křiklavě, nebo se podíleli na politických procesech ale v Občanských komisích převažovali opět policisté, nebo lidé na ně napojeni a staří kamarádi se vzájemně podrželi. Laici z řad občanů, byť měli ty nejlepší úmysly, neměli šanci. Šanci neměli hlavně proto, že postupovali slušně, sametově a nechtěli nikoho poškodit bez důkazů. Proti ním stáli policisté, kolaboranti a lumpové, kteří si nikdy nelámali hlavu s nějakými pravidly a slovo svědomí znali pouze z románů. Teprve mnohem později začala vyplývat na povrch minulost mnohých z nich.. Zpravidla to bylo tak, že na ni upozornil novináře některý z postižených, který je po znal a poznal i jejich "práci" na vlastní kůži. Bylo ale už pozdě, o odvolání nemohla být ani řeč. Ministři se sice tu a tam dušovali u některého zvláště křiklavého příkladu, že všechno prošetří, pár dnů, maximálně týdnů se jednotlivé případy přetřásaly v novinách, ale nikdy jsme se nedozvěděli zda skutečně k odvolání došlo. Jedním z hlavních ochránců komunistů a estébáků v řadách policie, v té době vlivný ministr vnitra s úzkými vazbami k presidentovi Havlovi byl Jan Ruml. Verbálně sice proti bývalému komunistickému
establishmentu vystupoval, ale ve svém resortu ponechal až na výjimky všechny kádry normalizační doby. Prý byli nepostradatelní. Postradatelní byli naopak polistopadoví policejní presidenti, kteří se střídali jako na běžícím pásu. Jejich nevýhodou bylo, že nebyli před listopadem zapojeni do policejních ani komunistických struktur. Zatímco normalizační kámoši se vzájemně podporovali, noví lidé, kteří se snažili udělat v policejních řadách pořádek byli vnímání jako cizí nežádoucí element. Navíc disidenti, kteří se na krátký čas dostali k moci byli úzce svázáni se svými estébáky. Věděli, že oni také vědí.
Ve druhé sociálnědemokratické vládě dostal křeslo ministra zemědělství bývalý komunista Jaroslav Palas a vzal si k sobě jako rádce své kamarády ze strany. To by nebylo nic neobvyklého, každý ve funkci se chce obklopit lidmi, kterým věří. Potíž byla v tom, že jeden z nejvlivnějších poradců -kamarádů byl Vojtěch Slówik bývalý spolupracovník StB.
Doba se ale změnila, když může být ministrem bývalý komunista, proč by nemohl být poradcem bývalý agent StB. Doba se změnila natolik, že pan ministr Palas se ani nenamáhal s nějakým mlžením. Poté, co se veřejnost dozvěděla o neslavné minulosti svého poradce, postavil se k tomu čelem. Tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Martin Severa suše prohlásil : " Pan ministr nehodlá na svém vztahu k poradci panu Slówikovi nic měnit. Pan ministr ví, že byl ideovým spolupracovníkem StB, prověřil si to, ale nemá potřebu z toho nic vyvozovat."
Pan ministr Palas, ač nerad se , se přece jen k minulosti musel vrátit. Na americkém internetovém serveru byla otištěna kopie vázacího aktu Jaroslava Palase z doby, kdy rozjížděl svou komunistickou kariéru :
Já Jaroslav Palas dobrovolně dávám souhlas ke spolupráci s orgány KGB.
Zavazuji se, že o své spolupráci nebudu nikde a nikdy a za žádných okolností mluvit. Informace politického, vojenského a ekonomického charakteru budu dodávat písemně a podle zásad konspirace. Budu je podepisovat označením "lovec".
Možná, že právě o tomto Palasově škraloupu věděl Slówik, kdo ví? Mohla to být samozřejmě jen provokace, ale podle zkoumání grafologů je Palasův podpis velmi zdařilý a mohl být pravý. Bohužel z internetové kopie nelze pravost stoprocentně ověřit ( tlak na pero a pod.) Ministr Palas vše popřel, co jiného mohl udělat? Údajně podal trestní oznámení na neznámého pachatele a policie prý všechno vyšetří. Dodnes se nepodařilo zjistit kam své trestní oznámení poslal. Jindy značně upovídaní policisté, kteří za pár kaček vyzradí novinářům i ty nejtajnější informace z policejní kuchyně, tentokrát mlčeli. Možná, že pravým důvodem jejich mlčení byla neexistence podaného trestního oznámení. A představte si, že takového šmejda si lidé po dvaceti letech zvolili za hejtmana.
Člověk by řekl, že dnes už je to jedno jestli na ministerstvu dodnes pracují zločinci, kteří spolupracovali s StB, možná na ministerstvu zemědělství, ale není jedno, když dodnes pracují na ministerstvu vnitra.
Ostatně tato kniha je plná případů zametených pod koberec, šmejdů, kteří přežili a dodnes uplatňují své zkušenosti, které získali od sovětských soudruhů.
Například Jaroslav Saveljev, za komunistů vyučoval na Vysoké škole SNB, která vychovávala příslušníky StB. V poklidu přežil prověrky, když tvrdil, že byl pouhým učitelem, ostatně stejnou obranu zvolil bývalý předseda Konfederace odborových svazů, později senátor za ČSSD, nyní europostanec Falbr. Saveljev ještě v roce 1999 působil na ministerstvu vnitra v odboru supervize, takže po revoluci vlastně povýšil. Snad se to ani nedá nazvat paradoxem, když se později zjistilo, že tento snaživý policista vedl kontrolní tým, který kontroloval Úřad dokumentování a vyšetřování zločinů komunismu. Jestli neumřel kontroluje dodnes. Disident a nejznámější lovec minulosti komunistických kádrů spojených s StB Petr Cibulka přibližně ve stejné době obvinil tehdejšího ministra vnitra za ČSSD Václava Grulicha z udávání členů své vlastní rodiny z protikomunistické činnosti. Ano čtete dobře. V padesátých letech to bylo něco jako osvědčení kvality, loajálnost straně nade vše. Vysvětlení tiskového mluvčího ministerstva vnitra Jana Dekera, že udavačství není trestním činem by bylo k zasmání, kdyby těm lidem nezkazil na dlouhá léta život. Bratry, které udal skončili na deset let v Jáchymovském koncentráku, mladý Grulich byl přijat do KSČ a nastartoval svou skvělou kariéru. Doplnil si vzdělání a pracoval jako školský inspektor. Pro podobné učitele jakým byl soudruh Šaveljev měl pochopitelně slabost. Grulich sice chvíli vyhrožoval Cibulkovi soudem za pomluvu, ale nikde se mi nepodařilo zjistit, zda ji skutečně podal a s jakým výsledkem.
Pokračování v dalším článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ladisklav míšek ladisklav míšek | E-mail | 8. prosince 2013 v 15:20 | Reagovat

Z tohoto systému odhalování nepříjemností naši proletářské diktatury mám velikou radost, Já jsem se s jedním takovým také sešel, jmenuje se plk.JUDr. Jaroslav Svědík, chtěl bych o něm něco vědět než zemřu je mi již 81 roků. Děkuji.

2 008 008 | 13. listopadu 2014 v 20:59 | Reagovat

Zkišenosti, ale samozřejmě.

3 Dorothygroom Dorothygroom | E-mail | 19. července 2017 v 0:58 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170718

4 ArleneThusa ArleneThusa | E-mail | 22. července 2017 v 15:30 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

5 FlossieTer FlossieTer | E-mail | 26. července 2017 v 13:24 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

6 Davidlab Davidlab | E-mail | 28. července 2017 v 22:34 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиНегатив Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

7 Georgemut Georgemut | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 18:07 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>книги про млм бизнес, оквэд для сетевого маркетинга</a>

8 Dannytof Dannytof | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 18:25 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

9 DorogiKRDK DorogiKRDK | E-mail | 24. srpna 2017 v 12:22 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Новокубанск. Решение любого вопроса по асфальтированию в Краснодарском крае. Оперативно

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 88612412345
___________________________
снип iii-10-75. благоустройство территорий актуализированная редакция
озеленение и благоустройство города челябинска
благоустройство территории с фонтанами
генеральный план благоустройство
благоустройство в киришах

10 MariaOa MariaOa | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 21:56 | Reagovat

Мечтаете разнообразить сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений позволят интим-товары

Один из самых распространенных способов достигнуть ярких ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью легко добиться стимуляции особо чувствительных зон и точек на теле. Только не пользуйтесь им в одиночку, доверьтесь своей второй половине. Это упрочит вашу эмоциональную и физическую связь и позволит стать более раскованными и открытыми друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены наручники, эрекционные кольца, различные стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь пробовать разные варианты, и вы обязательно сможете отыскать то, что придется по вкусу вам обоим.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>,фаллоиммитаторы, и прочие <a href="https://afroditalove.ru/">секс-игрушки</a> можно в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

11 LarryBiz LarryBiz | E-mail | Web | 13. září 2017 v 4:38 | Reagovat

http://syac-businesscentre.co.uk/component/k2/itemlist/user/374265  В хорошем качестве HD 1080 фильмикс полный фильм   2015 смотреть кино онлайн полный кино  http://dawndavidsonart.com/component/k2/itemlist/user/103531

12 LarryBiz LarryBiz | E-mail | Web | 26. září 2017 v 23:29 | Reagovat

http://potomu-chto.ru/user/SuperbosUsats/  смотреть кино в активно поиске 2016   смотреть фильмы онлайн русски  http://sp-kiev.com.ua/component/k2/itemlist/user/39787

13 AlysonQmq AlysonQmq | E-mail | Web | 8. října 2017 v 21:30 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have Lots of work to do next week semester. Plus the university exams are close, it will be a stretch. I am already being anxious maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/injecting-tramadol>here</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

14 MIABuw MIABuw | E-mail | Web | 18. října 2017 v 16:53 | Reagovat

https://www.facebook.com/rosie.huntington.5623/posts/298363267312978?spotlight=1

15 Steevstich Steevstich | E-mail | Web | 5. června 2018 v 11:39 | Reagovat

rhus toxicodendron 15 ch posologie amoxicilline
<a href="http://getamoxilok.com">amoxiline</a>
orbactiv dosing for amoxicillin
<a href=http://myamoxilok.com#amox-clav+500+mg>para que sirve la amoxicilina</a>
amoxicillin warm feeling in leg

16 Kiirastich Kiirastich | E-mail | Web | 6. června 2018 v 21:18 | Reagovat

amoxicilline antibiotique enceinte
<a href="http://myamoxilok.com">amoxil online mail-order pharmacies</a>
amoxicillin 250 mg chewable dosage for benadryl
<a href=http://getamoxilok.com#amoxicillin/clavulanate+875/125>amoxicillin-clavulanate 875-125</a>
valganciclovir nombre generico de amoxil

17 Kiirastich Kiirastich | E-mail | Web | 7. června 2018 v 2:44 | Reagovat

average dosage for amoxicillin for strep throat
<a href="http://getamoxilok.com">amox/k clav 875-125</a>
yusimox amoxicillin kaplet salut
<a href=http://getamoxilok.com#amoxicillin+875>amoxil online mail-order pharmacies</a>
tw amoxicillin dosage

18 Markstich Markstich | E-mail | Web | 6. července 2018 v 16:28 | Reagovat

cialis pills price in south africa
<a href="http://cialis-tt.com">cheap cialis</a>
theophylline bijwerkingen cialis
<a href=http://cialis-gg.com#canadian+cialis>cialis coupon</a>

19 Markstich Markstich | E-mail | Web | 7. července 2018 v 9:05 | Reagovat

prescription discount card cialis
<a href="http://cialis-tt.com">buy cialis online</a>
cialis farmacon hermosillo
<a href=http://cialis-tt.com#coupon+cialis>cheap cialis</a>

20 Markstich Markstich | E-mail | Web | 10. července 2018 v 2:18 | Reagovat

piperine dimagrire controindicazioni viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra 100 mg</a>
cijena viagra vs cialis
<a href=http://viagra-gg.com#sildenafil+coupon>online viagra</a>

21 Markstich Markstich | E-mail | Web | 21. července 2018 v 3:29 | Reagovat

cialis dosage 10mg or 20mg
<a href="http://cialis-easy.com">generic cialis at walmart</a>
takil creme generico de cialis
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+savings+card>cheap cialis</a>

22 Markstich Markstich | E-mail | Web | 22. července 2018 v 1:09 | Reagovat

skin care products generic cialis
<a href="http://cialis-easy.com">buy generic cialis online</a>
vendita cialis generico online shopping
<a href=http://cialis-easy.com#tadalafil+online>tadalafil 20mg</a>

23 Markstich Markstich | E-mail | Web | 22. července 2018 v 6:12 | Reagovat

actilyse 20mg cialis
<a href="http://cialis-easy.com">buy cialis online</a>
comprare cialis generico in contrassegno per scuola
<a href=http://cialis-easy.com#interactions+for+cialis>cialis on line</a>

24 Markstich Markstich | E-mail | Web | 23. července 2018 v 12:00 | Reagovat

vendita cialis generico online game
<a href="http://cialis-easy.com">cost of cialis</a>
buy 5 mg cialis
[URL=http://cialis-easy.com#cialis+canadian+pharmacy ]generic cialis tadalafil[/URL]

25 Markstich Markstich | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 21:59 | Reagovat

klotrix generic viagra
<a href="http://viagra-nice.com">red viagra online mail-order pharmacies</a>
online cialis and viagra
<a href=http://viagra-nice.com#100mg+viagra>viagra jelly online mail-order pharmacies</a>

26 Clementhit Clementhit | E-mail | Web | Neděle v 22:47 | Reagovat

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama