Korupce policejních důstojníků III

30. března 2009 v 12:51
vost.

Korupce vysokých důstojníků policie III

Podobných nabídnutých úplatků mezi policisty bych mohl jmenovat celou řadu . Například v srpnu roku 1999 obvinil vyšetřovatel tehdejšího krajského úřadu vyšetřování v Plzni dva pražské policejní důstojníky z toho, že se v Karlových Varech pokusili podplatit tamní kriminalisty, aby nešetřili soukromoprávní spor mezi podnikateli. V Karlových Varech pochopitelně pracovali mimo službu v zájmu známého z Prahy, který se na ně obrátil. Jsou známy i případy, kdy policisté spolupracují s prostitutkami ( například v Pardubicích, Chebu, Teplicích). Přivydělávají si jako pasáci. Poskytují prostitutkám ochranu při jejich pracovní činnosti, hlásí kontrolní akce kolegů, přehlížejí neplatná povolení k pobytu.
Policisté vydírají a požadují úplatky i od cizinců o čemž svědčí případ z července 2004, kdy dva policisté z Prahy 2 a 4 požadovali na osmadvacetileté Ukrajince dvacetitisícové výpalné, jinak prý bude mít problémy s pobytem v České republice. Vůbec jim přitom nevadilo, že nejsou z cizinecké policie a spoléhali na to, že cizinci se v kompetencích police nevyznají. Ostatně v těch se neorientují ani naši občané. Oba policisté byli nakonec pokáráni. A je to...
Úplatkem nepohrdne pochůzkář, ale ani vysoký důstojník policejního presidia, či státní zástupce, pokud je úplatek zajímavý. Často je sami vyžadují. Například v roce 1996 ve Vimperku nabídl státní zástupce obchod podnikateli, který byl vyšetřován v souvislosti z machinacemi při výběrovém řízení na odkoupení kasáren za padesát miliónů. Byl obviněn z toho, že nezaplatil peníze za vydražená kasárna. Kupní cenu měl zaplatit po zapsání do katastru nemovitostí. Nezaplatil a obratem se pokusil kasárna se ziskem prodat. Na tehdejší dobu to bylo podivné obvinění, protože v devadesátých letech u nás podobným způsobem obchodovala s nemovitosti většina podnikatelů. Nemuselo jít vždy o úmysl někoho napálit. Stačilo, když banka pozdržela, nebo na poslední chvíli odmítla vyplatit úvěr a podnikatel se rázem ocitl v tísni. Banky tehdy dávaly úvěr až po zapsání do katastru nemovitostí. Navíc jak známo ve státních bankách brali ředitelé běžně 10% provizi (úplatek) z poskytnutého úvěru. Nebyl úplatek, nebyl ani úvěr.
Podnikatel souhlasil s úplatkem půl miliónu pro státního zástupce, který mu slíbil zastavení trestného stíhání, ale jeho požadavek nahlásil policistům. Státního zástupce pak policie zatkla poté co převzal dvěstětisícovou zálohu a soudce ho poslal nekompromisně do vazby. Jednalo se o zcela nevídané a mimořádné rozhodnutí. Podobných rozhodnutí, kdy soud a policie postupuje podle zákona i proti svým lidem neznám mnoho. Státní zástupce byl nakonec odsouzen k podmínečnému trestu. A je to...
Jak jsem v úvodu zmínil - každý kraj, každý okres má své úplatné policisty na které se lze obrátit s přiměřeně tlustou obálkou a žádat o protislužbu. Jste v potížích se zákonem, zaplaťte si svého vyšetřovatele a máte vystaráno. Problém je ale v tom, že policejní podvodníci nejsou solidní a nectí ani elementární zásady stavovské cti. Podání ruky, slovo, dohoda, u nich nemá valnou cenu a je třeba s tím počítat jako s rizikovým faktorem. Oblíbeným trikem je naznačit možnost ovlivnění
případu, kasírovat úplatek a protislužbu nakonec ani nedají. O tom v roce 2005 vypověděl na kamery TV Nova Petr Mach bývalý majitel fotbalové Sparty v té době jeden z nejbohatších podnikatelů v zemi, který byl odsouzen ve vykonstruovaném procesu na pět let za neexistující celní únik. V době, kdy se začínal prošetřovat tento údajný celní únik se na něho nalepil náměstek pražského policejního ředitele plukovník Mirostav Platil. Sliboval hory doly, vetřel se i do rodiny - a hlavně Macha vysával. Jeho nenasytnost po penězích a luxusu neznala mezí. Ostatně jako u velké většiny vysokých policejních funkcionářů. Nejdříve si nechal platit jen večeře v luxusních restauracích, nechal se zvát na hony, kde mu jeho osobní sponzor platil drahé trofejní kusy. Například odstřel medvěda přišel Macha na 100 tisíc korun. Později mu rostl apetit a nechal si Machem zaplatit luxusní dovolenou na ostrově Mauricius, kde rybařil na jachtě, rovněž pronajaté bývalým fotbalovým bossem. Dovolené v Monte Carlu, či na Chorvatské riviéře byly jen drobky. Mach prozradil, že jen letenky pro pana plukovníka a jeho milenku jej přišly na půl miliónu korun. To však zdaleka nebylo vše. Peněz chtivý pan plukovník si řekl o "darování" lukrativního pozemku v Nedvězí na okraji Prahy, kdy si postavil luxusní domeček na který si rovněž "půjčil" od Macha 4,5 mil korun. Sliboval Machovi, že vše v dohledné době vrátí, ale ani po pěti letech nic nezaplatil. V době, kdy si od Macha "půjčil" začínaly známé problémy s údajným celním únikem za který byl nakonec Petr Mach odsouzen na pět let do vězení. Není těžké si představit souvislost mezi zahájeným trestním stíháním a sliby o pomoci ze strany mocného policejního důstojníka. Ze strany Platila se jednalo o jasný podvod protože sliboval něco, co ve skutečnosti, vzhledem ke svému postavení, nemohl splnit.
Když byl Mach odsouzen Platil se k němu přestal hlásit. Zlatá slepička už nemohla snášet a odsouzený podnikatel si konečně v Pankrácké věznici uvědomil, že sliby plukovníka Platila nic neplatí. Pan plukovník správně předpokládal, že odsouzenému Machovi s puncem zločince už nebude nikdo věřit. A nemýlil se. Plukovník Platil dobře věděl, že se jednalo o úplatky, aby mu pomohl od absurdního obvinění, současně však počítal s tím, že odsouzenému nebude muset nic vracet protože si Mach netroufne veřejně tvrdit, že se jednalo o úplatky. Zatímco Machovi by za jeho úplatky hrozilo vězení, plukovníkovi Platilovi by hrozilo maximálně pokárání. Mach si přitom uplácel jen spravedlivé a zákonné vyšetřování. Je až zarážející, že odsouzený Mach i po zkušenostech, které získal s naší spravedlností, věřil, že přinejmenším neetické chování elitního policejního důstojníka bude Inspekcí ministra vnitra korektně vyšetřeno. Své kontakty a "dary" plukovníkovi Platilovi podrobně popsal v dopisu tehdejšímu ministrovi vnitra Grossovi (ČSSD) a navíc nabídl, že oznámí jména i jiných policejních důstojníků, kteří se na něm nelegálně obohacovali. Marně, nešetřilo se nic s odůvodněním, že oznámení bylo nekonkrétní. Teprve, když po aféře s podivně nabytými milióny odešel exministr vnitra z politiky a Mach promluvil v tisku, začal se o podivné půjčky plukovníka Platila zajímat nový ministr vnitra František Bublan. Vyšlo totiž najevo, že pan plukovník bral podobné úplatky běžně což mezi zasvěcenými policisty nebylo žádným tajemstvím. A jak to dopadlo? Normálně, pan plukovník Platil byl vyšetřován, nevyšetřován. Po poradě s tehdejším policejním ředitelem Kolářem dostal na vybranou: buď odejdeš dobrovolně a vyšetřování se zastaví, maximálně dostaneš pokárání, nebo z toho bude vyšetřování a ostuda pro celý policejní sbor. Platil byl mazák. Odsloužil u policie třicet let, z toho dvě třetiny ve službách komunistů, nashromáždil dostatečný majetek a tak se "dobrovolně" poroučel.Na rozloučenou dostal v různých prebendách, odměnách a výslužném skoro dva milióny. Snad z toho něco vrátil i Machovi. Vězení, nebo jen podmínka mu však nehrozí ani náhodou. Za půl roku po svém ochodu od policie přestoupil do služeb Českomoravské fotbalové mafie, kde zastává dobře placenou funkci bezpečnostního šéfa. Dá se říct, že své dlouholeté zkušenosti uplatnil ve službách lidí, kteří jsou morálně na stejné úrovni jako on.
Podmínka možná bude hrozit i policejnímu inspektorovi Miroslavovi Tolarovi
za to, že si přivydělával prodejem informací o průběhu vyšetřování obchodních aktivit Albánského heroinového dealera. Zatím se však jeho případ k soudu nedostal a s největší pravděpodobností ani nedostane.
Jedním z mála elitních policejních důstojníků, který byl obviněn podle §106 Ohrožení utajované skutečnosti , § 158 Zneužívání pravomocí veřejného činitele a § 166 Nadržování byl policista z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Zdeněk Filipec. Ten v roce 2003 prozradil ostravskému pašerákovi zlata Lubomíru Vargovi, že ho policie odposlouchává na základě rozhodnutí soudu a navíc přidal informaci, že je sledován i jeho pohyb. Státní zástupce Alois Dlouhý, který ho žaloval, prohlásil, že se jednalo o velice závažnou trestnou činnost, protože Varga po jeho varování se svými nezákonnými aktivitami na čas ustal a policejní akce tak byla zmařena. Nakonec byl Varga usvědčen z pašování 350 kg zlata a z daňového úniku 55 miliónů korun.
Filipec dosud odsouzen nebyl. Když to dobře dopadne, podmínka ho nemine. Případ Filipce se ničím neliší od stovek podobných a nemělo by smyslu o něm vůbec psát, vždyť stejně dostane za tři paragrafy maximálně podmínku, výjimečný je ale v tom, že Filipce odhalila samotná policie, když kontrolní útvar zjistil z paměti počítačů, že si policista zjišťoval čísla aut sledujících pašeráka Vargu a obdivuhodné také je, že policie tento zločin nezatajila.

Teplice 13. října 2006
Zásahová jednotka zatkla čtyři důstojníky z oddělení hospodářské kriminality okresního ředitelství v Teplicích. Tiskem sice proběhla kratičká zpráva, avšak policisté z Inspekce ministra vnitra, kteří jejich podnikání sledovali, přísně tajili veškeré informace. Nebyli ochotni uvést ani jména. Jisté je, že mezi zadrženými byl i šéf tamní hospodářské kriminálky Kadeřábek a poručík Petr Spálenka .
Podnikání těchto policejních banditů neslo všechny znaky organizovaného zločinu, přesto žádný z nich neskončil ve vazbě. Měli proto dost času na to, aby ovlivnili výpovědi okradených svědků. Pokud se jim podaří ustát vznesená obvinění, zůstanou na svých místech a mohou se okradeným bohatě revanšovat v budoucnu.
Lupiči v uniformách nevymysleli nic nového, či převratného. Vytipovali si movitého člověka a pomocí falešně vypracovaných protokolů a obvinění sestavili falešné obvinění. Občas pro věrohodnost zajistili výpovědi a svědectví lidí, kteří
byli stíháni za skutečné delikty a kteří se svým "svědectvím" vykoupili z trestního stíhání. Jindy získali od kolegů informace o probíhajících případech, které měly být odloženy a ještě před tím se spojili s obviněným podnikatelem a za úplatu mu slíbili zastavení stíhání. Vytypovaným obětem nejprve předestřeli jejich možné trestní stíhání a následné mnohaleté vězení a pak jim navrhli, že za několik desítek tisíc (u bohatší klientely šlo i o statisíce) přimhouří oči a jejich případ, který ani případ nebyl a byl by stejně odložen, odloží. Jednalo se o souběh hned několika trestných činů počínaje zneužitím pravomocí veřejného činitele § 158 (1), přes přijímání úplatku §160, či zločinné spolčení § 163, podvod § 250 a vydírání podle § 235 se sazbou pět až dvanáct let. Počet vydíraných podnikatelů se pohyboval v desítkách a tomu odpovídaly i zisky policejních vyděračů, které se pohybovaly v řádech statisíců, u těch nejagilnějších i v miliónech. Svou živnost provozovali bez problémů několik let a tak stoupala jejich drzost a klesala opatrnost. Vůbec si nepřipouštěli, že by se někdo z vydíraných vzepřel a už vůbec ne, že by se obrátil na policii. Pro úplatky si už nechodili jako na počátku na benzinové pumpy, nebo do kaváren, ale nechaly se je donést až na policejní ředitelství v Teplicích. Poslední úplatek ve výši 30 tisíc Kč si nechal přinést do své kanceláře policista hospodářské kriminálky Petr Spálenka, v té době již byl monitorován policisty z Inspekce ministra vnitra a vzápětí došlo k zmíněnému zadržení.
V kauzách podplacených policistů je jen velmi obtížné oddělit případy skutečného podplácení od fiktivních úplatků, kterými se snaží ctižádostiví šéfové odstranit své konkurenty. Proti nezákonné policejní provokaci není prakticky obrany. V poslední době vyplývá na povrch stále více případů organizovaného zločinného spolčení, které páchají hlavně vysocí policejní důstojníci společně s profesionálními podvodníky a vrahy. Někdy, když je to třeba přiberou do party i státní zástupce. Takové zločinné společenství má to nejlepší krytí jaké si lze představit. Oblíbená jsou i falešná obvinění policistů kolegů, kteří nejsou do podobných her zapojeni nebo někomu překáží ve služebním postupu. Časem se sice zjistí, že obvinění bylo chybné, lépe řečeno falešné, ale to už jsou obvinění dávno vyhozeni od policie, nebo v lepším případě zbaveni svého postavení v policejní hierarchii. Na druhé straně i falešně obvinění policisté mohou celkem s jistotou počítat s nepsaným zákonem " maximálně dva roky podmínečně". Je jedno zda se jedná o vraždu, zabití, zmlácení občana, či miliónovou zpronevěru. Na vše je stejný metr - podmínka. Do vazby jde méně než promile obviněných policejních zločinců. Zločince z řad soudců, kteří byli vyšetřováni ve vazbě znám jen dva. Ani jeden z nich si tam však nepobyl déle než dva měsíce, ale o tom až v dalších kapitolách.
Chomutov březen 2006
Jedním z policistů, kteří spolupracovali s podsvětím byl i poručík Ladislav Grus. Jeho zločinecká kariéra byla poměrně pestrá, ale dlouho se mu dařilo ze všech obvinění vyklouznout. Prý se nepodařilo nalézt dostatek důkazů. Jeden čas
spolupracoval s jistým Zdeňkem Mrázkem, který zásoboval drogami celý chomutovský okres. Dováželi kradená auta z Německa přes zelenou hranici. Inspekce mu byla na stopě, ale prý bylo málo důkazů. Spolupracoval s místními pasáky, kterým dělal polooficiální ochranku. Konkurenci zastrašoval v uniformě a tak ji vytlačoval z lukrativních míst. Ani to mu Inspekce ministra vnitra neprokázala, protože se oháněl tvrzením, že to dělal v rámci svých služebních povinností. Grus byl znám jako násilník a často na veřejnosti zmlátil nějakého civila pro nepatrný přestupek. Ani zde inspekce prý nenalezla důkazy, protože svědectví zmlácené oběti nestačilo na obvinění policejního důstojníka. Jeho komplice Mrázka zatkli v roce 2005 v Itálii s heroinem za 1,5 milionů korun. Gruse však nechodil, a tak ještě další rok chránil pořádek a zákon. Z neúspěšného vyšetřování nabyl dojmu, že si v policejní uniformě může dovolit všechno a tak v březnu 2006 zorganizoval společně s Karlem Ženíškem a Štěpánkou Hockou únos podnikatele Petra Vítka z Chomutova. Únos se jim však v listopadu 2006 nepodařil. Gangsteři vedeni Grusem snažili zablokovat terénní černý džíp který měl patřit Vítkovi, ale řidič se jim vyhnul a podařilo se mu ujet. Loupežníci nakonec zjistili, že se spletli a přepadli jiné auto ve kterém ani jejich oběť nejela. Grus se však nechtěl vzdát tučné kořisti a tak zorganizoval nový pokus. Grus pro jistotu pozval podnikatele na služebnu, kvůli údajnému přestupku. Když se přestupek vysvětlil jako omyl a Vítek odcházel z policejní služebny, byl na ulici přepaden Grusovými komlici.Oběť spoutali a odvezli do chaty nedaleko Chomutova a bitím ji donutili k vydání výkupného ve výši 12 milionů korun. Peníze na jeho pokyn vyzvedla jeho manželka, který prý byla do plánu zasvěcena. Nakonec však před soudem nestanula, protože krajský státní zástupce Jan Jankovec neuvěřil Grusovi a jeho komplicům, že to vlastně dělali na její žádost. Policistům se podařilo zajistit u svého kolegy pouze polovinu výkupného a tak, dnes už bývalý policejní důstojník Grus, bude mít z čeho žít až ho propustí na svobodu. Je jedním z mála policistů, který byl odsouzen k nepodmíněnému trestu. Policisty přivedla na stopu milenka Karla Ženíška, která byla shodou okolností sestrou manželky uneseného podnikatele, a svého milého udala.

Domažlice 2008
Odvolací Krajský soud v Plzni odsoudil k jednoletému trestu bývalého policejního kapitána Jaroslava Švejnohu. Tento policejní důstojník byl v Domažlicích velitelem oddělení, které mělo za úkol bojovat proti šíření padělků vietnamských stánkových obchodníků. Kapitán Švejnoha nejprve důkladně naplánoval místo a čas připravované razie, zajistil spolupráci s celníky a potom brnknul Vietnamcům, aby se na kontrolu připravili. Za své služby pro stát pobíral plat 35 tisíc korun měsíčně, za služby pro vietnamské obchodníky inkasoval pokaždé kolem sto padesáti tisíc.
Tuto částku však vietnamští obchodníci z pochopitelných důvodů nepotvrdili. Švejnoha však odešel od policie včas a tak dostal od státu vyšší odstupné, než činili úplatky od Vietnamců.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adam adam | Web | 19. prosince 2012 v 3:22 | Reagovat

hezký článek, doporučuji ještě toto http://profinancovani.cz/uver-pro-podnikatele/

2 haunted haunted | Web | 21. června 2015 v 8:36 | Reagovat

půjčka s insolvencí :-P

3 Hollywes Hollywes | E-mail | 5. září 2017 v 21:08 | Reagovat

<b><a href=http://seo-swat.ru//Y17aq/>This is the 2017 bomb !!!</a></b>
Play with me my friends...

...

4 LarryBiz LarryBiz | E-mail | Web | 13. září 2017 v 3:29 | Reagovat

http://thetruthaboutmercedes.com/component/k2/itemlist/user/822085  смотреть кино статус свободен   сериал бесплатное смотреть самый лучший день  http://eugenopolis.mg.gov.br/component/k2/itemlist/user/15798

5 Avito321Tumb Avito321Tumb | E-mail | 28. září 2017 v 17:10 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам нужны определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

как зарегистрировать два аккаунта на один номер авито
куплю аккаунты авито
купить аккаунты авито старые
баланс борд авито
продаю аккаунт world of tanks авито

6 BethanyXov BethanyXov | E-mail | Web | 8. října 2017 v 23:00 | Reagovat

http://thecelebfun.com/index.php?qa=2405&qa_1=how-to-get-info-relating-to-buy-valium-online

7 AlysonInx AlysonInx | E-mail | Web | 11. října 2017 v 3:44 | Reagovat

http://shah-soft.com/arcade/profile/kristoferwe.html

8 Dol77larsn Dol77larsn | E-mail | 14. října 2017 v 17:16 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

9 AlysonNhh AlysonNhh | E-mail | Web | 25. října 2017 v 3:49 | Reagovat

http://www.cakebookings.com/story.php?title=generic-klonopin-without-prescription-%7C-buy-klonopin-online

10 ElvaErk ElvaErk | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 15:09 | Reagovat

Hey guys!!!
designs and builds specialty lines of lead oxide production equipment, material handling systems, battery related process machinery, parts, and accessories for the battery, pigment, glass, and chemical industries.  http://techbasys.com offers technical application and engineering services to help the customer acheive maximum benefit from their equipment and manufacturing processes.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama