Zločiny policistů

30. března 2009 v 13:10

2. ZLOČINY POLICISTŮ

"Slibuji, že budu čestným, statečným a ukázněným příslušníkem Policie České republiky.
Své síly a schopnosti vynaložím ve prospěch společnosti tak, abych chránil práva občanů, veřejný pořádek a bezpečnost a ústavní zřízení republiky, a to i s nasazením vlastního života. Tak přísahám."

Shromažďovat dokumenty o zločinech páchaných policisty, není příliš obtížné. Problém je spíš v tom, vybrat ty nezajímavější. Ještě větším problémem je dopátrat se výsledku vyšetřování jednotlivých kauz. Policejní ředitelé a jejich nejbližší spolupracovníci totiž dodnes používají jednoduchou taktiku, kterou vymysleli už za Husáka - trestné činy kolegů hodnotí jako přestupky a řeší kázeňsky. Často zatajují důkazy, nebo je falšují. Důvod je jednoduchý, jsou hodnoceni i podle toho, kolik mají mimořádných případů na svých útvarech. Hodnocení velitelských schopností bývalého dlouholetého policejního presidenta generála Koláře (nyní pracuje jako diplomat) si jistě udělá každý sám. Tragédií je, že tento zasloužilý policista, který většinu své kariéry odsloužil v době okupace byl na toto klíčové místo potvrzen mladým ministrem vnitra Grossem, který normalizační policii znal jen z doslechu.
Pod vedením Grosse s Kolářem výkonnost policie klesala, stoupal naopak počet zločinů páchaných policisty. Se stoupající zločinností klesala důvěra občanů v policejní složky. Nejsou to složité počty. Zatímco v roce 1999 důvěřovalo policii až 68% občanů, tak v roce 2003 klesla důvěra na pouhých 32% a to je statistika, kterou policie neslyší ráda. Pan generál ještě v polovině roku 2003 po sérii lajdácky vyšetřovaných vražd manželů Stodolových, které kriminalisté označili za sebevraždy, zvažoval na zlomek sekundy rezignaci, vzápětí se však vzpamatoval a jeho mimořádně vyvinutý pud sebezáchovy zvítězil. Prohlásil, že o rezignaci by uvažoval, kdyby klesla důvěra občanů v policejní složky. Patrně nedůvěra dvou lidí ze tří ještě na rezignaci nestačila. Nestačil ani odhalený Bedrychův gang vyděračů a vrahů řízený "elitními" policisty.
Pan generál se pozoruhodně rychle vzpamatoval a za tři měsíce odpověděl opravdu chlapsky : " Odstoupit ? To by byla zbabělost," a svůj blábol rozvinul do filozofické roviny v duchu marxistické dialektiky, když na jedné straně sice přiznal, že práce policie pod jeho vedením upadá, ale hned připomenul, že to je hlavní důvod proč musí zůstat. Moc jeho logice nerozumím, ale zřejmě tím měl na mysli, že zůstane až do úplného kolapsu, což se mu téměř podařilo.V našich krajích ale není zvykem odstupovat, když dojde k závažným chybám. Příklady snad ani není nutné uvádět. Stát se policejním presidentem je skutečná Havaj. Takový president totiž nemá vůbec žádnou odpovědnost. Nemá odpovědnost za nic, stejně tak jako jeho podřízení ředitelé. Odpovědnost mají pouze v době, kdy se hovoří o jejich finančním ohodnocením.
V polovině roku 1999 vyšla jedna ze statistik o páchání trestních činů policistů. V roce 1998 oficiálně spáchalo trestní čin jen 306 policistů, nicméně i to bylo o 30% více než rok předešlý. Pan policejní president Kolář se na tiskové konferenci podřekl když přiznal, že statistické údaje jsou jen zlomkem páchané trestné činnosti policistů. Věděl o čem mluví a za pravdu mu dal i odhalený skandál s falšováním statistik na brněnském policejním ředitelství. Nakonec vše svedl na inspekci ministra vnitra, která dle jeho slov měla takřka nulové výsledky. Jak by ne, když zločiny policistů vyšetřují jejich kolegové, často rovněž namočených v mnohých aférách spojených s organisovaným zločinem - pochopitelně na vyšší úrovni.
V hitparádě policejních zločinů snad nechybí žádný z paragrafů trestního zákona, či zákona o provozu na pozemních komunikacích.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Radek Radek | E-mail | 30. ledna 2011 v 15:35 | Reagovat

O zločinech policistů vím své, a pokud by chtěl někdo naslouchat mohl bych vyprávět. Jenže už léta se snažím u různých institucí, ale naslouchat nechtějí. Ví proč.

2 Martina Martina | E-mail | 6. prosince 2013 v 3:53 | Reagovat

Napište to. Jmenujte je nebo beze jméne, veřejnost bude mít velký zájem. Na internetu je místa dost.

3 Dorothygroom Dorothygroom | E-mail | Středa v 0:42 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170718

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama